!
Oficjalny serwis Gminy Moskorzew – Wójt Andrzej Walasek

Logo Oficjalny serwis Gminy Moskorzew – Wójt Andrzej Walasek

Aktualności

News zdjęcie id 879

Złote Gody – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

20.10.2021

24 września 2021 r. w Moskorzewie miały miejsce uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia po-życia małżeńskiego dla par z terenu gminy. Uroczystości rozpoczęły się mszą św.
w intencji Jubilatów w kościele pw. św. Małgorzaty w Moskorzewie, którą celebrował proboszcz ks. Zbigniew Chłosta.

W gronie Dostojnych Jubilatów znaleźli się Państwo:

1. Jadwiga i Henryk Błaut

2. Anna i Jan Doniec

3. Grażyna i Wiesław Grajdek

4. Maria i Zygmunt Kwiecień

5. Elżbieta i Jan Młynarczyk

6. Elżbieta i Marian Szczerba

7. Anna i Stefan Wieczorek

8. Lidia i Józef Rams, którzy nie mogli przybyć na uroczystość.

            Część oficjalna uroczystości została zorganizowana w Wiejskim Centrum Kulturalno - Turystycznym w Moskorzewie, na której obecni byli m.in.: Wójt Andrzej Walasek, Przewodniczący Rady Gminy Sebastian Kosowski, Dyrektor WCK-T w Moskorzewie Zbigniew Krzysiek.

            Uroczystość poprowadziła Beata Jakus – pracownik Urzędu Gminy Moskorzew, która z wielką radością przywitała Jubilatów słowami:

            „Dostojni Jubilaci !

            Złote Gody to pół wieku wspólnie spędzonego czasu na dobre i na złe, w miłości
i wierności, w zdrowiu i chorobie, i w smutku i w radości. To 50 lat wzajemnej troski
 o siebie, o dom, rodzinę, otoczenie. To wspólne pokonywanie trudności i cieszenie się
z małych spraw i dużych sukcesów. To sztuka kompromisu i umiejętność wybaczania, to także niejednokrotnie poświęcenie siebie i swoich pragnień dla dobra rodziny. To przede wszystkim radość bycia razem.

            Jesteście Państwo wzorem dla współczesnych małżeństw , które czasami gubią piękne uczucia, plany z początku znajomości. Zapewne i w waszym małżeństwie  były chwile trudne bo takie jest życie, a jednak Wam się udało i wytrwaliście w małżeństwie 50 lat. Swoją postawą świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.”.

            Słowa uznania pod adresem Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia skierował Wójt Gminy Moskorzew Andrzej Walasek. Po czym w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej  dokonał uroczystego aktu dekoracji medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" par, które zawarły związek małżeński w 1971 r. 

            Dodatkowo uroczystość swoimi występami umiliły przedszkolaki i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Moskorzewie przygotowane przez Annę Walasek i Sławomira Strzeszkowskiego - pedagogów ZPO w Moskorzewie.

            Już przy stole była lampka szampana i tradycyjne Sto lat, a chwilę później, przy kawie i cieście, rozmowy o życiu, wspomnienia… i tak:

            Państwo Błaut uwielbiają podróże, nie ograniczają ich żadne granice.

W miejscowości Dalekie w swoim zaciszu domowym Pan Henryk lubi oglądać mecze piłki nożnej oraz kibicować naszym siatkarzom. Pani Jadwiga w tym czasie mile spędza czas rozwiązując krzyżówki i inne łamigłówki utrzymując w dobrej kondycji pamięć.

Wychowali trójkę dzieci i mają pięcioro wnucząt.

W przypadku Państwa Doniec można śmiało stwierdzić, iż była to miłość od pierwszego… usłyszenia, gdyż oboje pracowali w centrali telefonicznej i tak to się zaczęło a skończyło…. wychowaniem trójki dzieci i doczekaniem, jak na razie piątki wnucząt. Lubią w kuchni spędzać czas wspólnie gotując pyszne dania. W miejscowości Lubachowy szczęśliwie mieszkają od 9 lat.

Państwo Grajdek wypatrzyli siebie w tłumie na weselu koleżanki.

Od tego czasu są razem na dobre i na złe. Jesienią, gdy większość czasu Pani Grażyna spędza w ukochanym lesie, mąż Wiesław zazwyczaj szykuje dla niej przepyszne jedzenie.

Oboje należą do Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnawej Górze, i tam też od 2004 r. zamieszkują.

W piękniej i spokojnej okolicy – na Chebdziu mieszkają Państwo Kwiecień. Pasją Pani Marii było szydełkowanie i haftowanie, spod jej ręki wychodziły prawdziwe arcydzieła.

Pan Zygmunt ma smykałkę do napraw i majsterkowania. Mają pięcioro dzieci i doczekali sześcioro wnucząt.

Z kolei miłość Państwa Młynarczyków zaczęła się od pewnej zabawy tanecznej
 w Moskorzewie. Mężczyzna poprosił do tańca tą, która od razu wpadła mu w oko. I tym tanecznym krokiem idą razem przez życie już 50 lat.

Pan Jan należy do Stowarzyszenia Wielu Pokoleń Jesteśmy Solą Tej Ziemi z Moskorzewa.

Pani Elżbieta z sentymentem wspomina czas spędzony na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Obecnie jej ulubionym zajęciem jest gotowanie i pieczenie smakołyków, którymi częstuje swoją Rodzinę. Jubilaci ze Moskorzewa mają dwoje dzieci i sześcioro wnucząt.

Małżonkowie Szczerba stwierdzili, że poznali się „przez przypadek” życzymy im wielu takich pięknych „przypadków”. Mieszkają w Chlewicach, mają jedno dziecko i wnuczka.

Pani Elżbieta umila każdy dzień mężowi śpiewem, gdyż muzyka jest jej pasją, należała do zespołu Ch DK Benc z Chlewic. W zamian za to Pan Marian odwdzięcza się żonie będąc
w domu „Złotą Rączką”. Potrafi naprawić samochód a nawet ciągnik, z zawodu jest mechanikiem samochodowym. 

Państwo Wieczorek od razu wiedzieli, że są sobie pisani, w listopadzie się poznali,
a w czerwcu następnego roku pobrali.  Owocem tej miłości jest córka. Mają także trójkę wnucząt. Mieszkają w Moskorzewie. Pani Anna spośród wielu zainteresowań najbardziej lubi czytać książki, obecnie pochłania ją literatura obyczajowa i powieści wojenne. W czasie jak Pani Anna czyta Pan Stefan hoduje gołębie, króliki i oddaje się wędkowaniu w pobliskim stawie.

Państwo Lidia i Józef Rams zamieszkują w Chlewicach. Wychowali dwóch synów i mają trójkę wnucząt. Bardzo lubią pracować w swoim ogródku i cieszą się efektami swojej pracy. Oboje mówią, że wewnętrzny spokój i cierpliwość oraz wzajemne wsparcie w trudnościach jest sukcesem udanego małżeństwa.

            Wszyscy małżonkowie zgodnie stwierdzili, że receptą na udane małżeństwo jest dużo miłości i jeszcze więcej wyrozumiałości.

            Dostojnym Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych lat wypełnionych miłością, szczęściem i zdrowiem.

źródło: Moja gazeta lokalna online

Wójt gminy zaprasza

Dane teleadresowee

Dane teleadresowe

Moskorzew 42

29-130 Moskorzew

tel./fax: 34 354 20 03

sekretariat@moskorzew.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Informacja o RODO Akceptuję

Polityką bezpieczeństwa.